تجهیزات پارکینگ آرن

کفپوش اپوکسی

کفپوش های پارکینگ اپوکسی همانطور که از نامش  مشخصه بیشتر برای انواع پارکینگ‌های مسکونی و تجاری کاربردهای زیادی دارد. کفپوش اپوکسی پارکینگ یک نمونه از پرطرفدارترین کفپوش‌هایی است که عموما در مکانهایی همچون پارکینگ خانه، محل کار یا اماکن تجاری از آن استفاده می‌شود. استفاده از این نوع کفپوش‌ها از آن جا که در برابر ریزش روغن از خودروها، باکتری و قارچ، مواد شوینده و مواد شیمیایی مقاوم می‌باشند، همواره به افرادی توصیه شده است که به دنبال یک نوع کفپوش با کیفیت، هزینه‌ی به صرفه، جدید و زیبا و با کارایی بالا هستند.چنانچه از کفپوش های اپوکسی برای پارکینگ خانه خود یا کف‌های تجاری و صنعتی استفاده کنید به راحتی می‌توانید بر روی آن‌ها خط کشی کنید و جای پارک هر خودرو و دیگر علائم را مشخص کنید.

یکی دیگر از جالب‌ترین خواص کفپوش های اپوکسی این است که بر اثر حرکت خودرو روی آن‌ها، صدای کمی تولید می‌شود که این خود می‌تواند یکی از مهم‌ترین خواص آن‌ها به‌شمار آید چرا که آلودگی صوتی کمتری را ایجاد می‌کند. این نوع کفپوش‌ها نسبت به سنگ و بتن رنگی، مقاومت کفپوش اپوکسی در برابر اسید سوفلوریک (آب باتری) است و به همین دلیل توصیه می‌شود در مراکز و صنایعی چون باطری سازی، پارکینگ‌ها و... از اپوکسی برای پوشش کف استفاده شود. همچنین کف‌پوش اپوکسی به دلیل عدم نفوذ پذیری و خاصیت آب‌بندی که به وجود می‌آورد، در خیلی از پارکینگهای مراکز تجاری امکان اختصاص قسمتی را بعنوان فضای کارواش فراهم می‌سازد.

کفپوش پارکینگ اپوکسی

کفپوش ها از لحاظ کاربردی به:

 •  صنعتی
 • بهداشتی و درمانی
 •  ورزشی
 •  پارکینگی
 •  انبار

کفپوش ها از لحاظ متریال به:

 • اپوکسی
 •  پلی یورتان
 •  بتن سخت
 •  سنگی

از نظر روش های اجرا نیز کفپوش ها به:

 • تایلی
 • ریختگی
 • رولی

تقسیم‌بندی می‌شوند.

کفپوش اپوکسی
خرید کفپوش اپوکسی

کف پوش های اپوکسی علاوه بر محیطهای سرپوشده با اندکی تغییر قابل اجرا در فضاهای سرباز نیز دارند. با افزودن موادی به ترکیب اپوکسی می‌توان آن را دربرابر اشعه ی UV نیز گارانتی کرد تا نور خورشید نیز باعث خرابی و کوتاه شدن عمر آن نشود.

نحوه‌ی اجرای این گونه پوشش‌ها بر حسب استفاده و بار وارده بر کف متفاوت بوده و روش‌های اجرای متفاوتی نیز دارند. این پوشش‌های کف به‌صورت یکپارچه و ریختگی اجرا شده و در رنگ‌های متفاوتی قابل اجرا می‌باشند.

از دیگر مسائل مهم اجرای پوشش های کف زیرسازی سطح مورد نظر میباشد. به جرات می‌توان گفت زیر سازی مهم‌ترین بخش در اجرای کف پوش می‌باشد.

بدین منظور سطح باید آماده‌سازی کامل شود تا بتوان کفپوش‌های اپوکسی را روی آن اجرا نمود.

زیرسازی گاها شامل بتن‌ریزی و پس از آن اجرای ساب و پرداخت کاری سطح می‌باشد.

در هنگام اجرای پوشش‌های کف دما و زمان اجرا نیز مسئله مهمی بوده و در اجرای کاری بی‌نقص باید مورد توجه قرار گیرد.

بحث بعدی و مهم در اجرای پوشش‌های کف، ضخامت اجرای این گونه پوشش‌ها می‌باشد. در این گونه پوشش‌ها ضخامت در حدود میکرون و تا ۳ الی ۴ میلی‌متر می‌تواند اجرا شود.

در اجرای این پوشش‌ها ابتدا رزین ریختگی و سپس لایه‌‎های اپوکسی به دفعات مختلف بر روی آن اجرا می‌شود.

رنگ های اپوکسی در چند لایه و به صورت دو جزئی با هارنر مربوط به میزان کارشناسی شده مخلوط می‌شوند تا سطحی آب بند و صاف و زیبا بوجود آورند.

برای داشتن سطحی مقاوم در مرحله‌ی اجرای لایه‌های میانی می‌توان از مش برای یکپارچه ساختن و بالا بردن مقاومت پوشش کف استفاده نمود.

قیمت کفپوش اپوکسی