تجهیزات پارکینگ آرن

ترمز پله

نوارهایی که باعث جلوگیری از سر خوردن در پله ها میشوند و نوار ترمز پله یا همان استوپ پله نوعی از نوارها یا ورقه ها ضد لغزش بر روی پله ها و رمپ های انسان رو  محسوب می شود.این محصول باعث جلوگیری از سر خوردن افراد مخصوصا کودکان و اشخاص سالمند می شود.
بر اساس بررسی های انجام شده هر ساله کمی بیشتر از سیصد هزار تن در پی تصادفات ناشی از سر خوردن به مراکز درمانی مراجعه میکنند. این مسأله نشان میدهد که چقدر مهم است که یک پله تا حد امکان در برابر چنین حوادثی ایمن باشد. 
صفحه ضد لغزش پله برای به حداکثر رساندن سهولت تردد و ایمنی در تمام راه پله ها در نظر گرفته شده است. این محصول مزیت هایی دارد که به جلوگیری از صدمات انسانی و محافظت از مشاغل و مالکان در برابر مشکلات مربوط به مسئولیت کمک می کند. 
ترمز پله سیلیسی

مزایای ترمز پله

صرفه جویی و کاهش هزینه های بازسازی: بشترین فرسایش و ضربه در لبه پله ها است چرا که این قسمت بیشتر از سایر نقاط با کفش افراد درگیر است. ترمز پله به راحتی بر روی پله نصب می شوند و بازسازی طولانی مدت یا نیاز به پله های کاملا جدید را از بین می برن.تنوع در طراحی و متریال : تعدادی متنوعی از مدل های ضد لغزش برای استفاده در پله ها موجود است. این تنوع به مدیران ساختمان اجازه می دهد تا مواردی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای آنها مطابقت داشته باشد.
افزایش ایمنی : یکی دیگر از مؤلفه های مهم در این مبحث، ویژگی هایی که به بیشتر دیده شدن لبه پله ها کمک میکند. این کالا لبه های پله ها را برای کسانی که از آنها استفاده می کنند قابل مشاهده میکند و به ساختمان ها کمک می کند تا با قوانین ایمنی مختلف مطابقت داشته باشند. علاوه بر این، گزینه‌هایی برای مواد ضد لغزش وجود دارد که با برداشتن منبع نور در تاریکی می‌درخشند و در هنگام قطع برق و موقعیت‌های اضطراری به راحتی می‌توان از پله‌ها عبور کرد.
صفحه ضد لغزش پله

انواع استوپ پله

ترمز پله انواع مختلف و طر های مخفی دارند که به طور کل به 4 بخش تقسیم می شوند:

ترمز پله آلومینیومی

این محصول به صورت یک نبشی آلومینیومی می باشد که  5 سانتیمتر از لبه های  پله را می پوشاند. در بعضی از این نوع محصول ها نوار PVC و در بعضی شبرنگ تعبیه شده و دراین محصول  رنگهای مختلفی در بازار موجود می باشد.مهمترین مزیت این ترمز پله آلومینیومی نسبت به باقی ترمز پله ها دوام بسیار زیادتر و نیز جلوگیری از شکستگی لبه پله ها میباشد.
ترمز پله آلومینیومی
ترمز پله آلومینیومی

نصب و اجرای ترمز پله آلمینیومی

ترمز پله های آلمینیومی تمام از جنس آلمینیوم می باشد و در بعضی از موارد از لاستیک و شبرنگ و ال ای دی بکار می رود که بسته به انتخاب مشتری دارد.این نوع ترمز ها در طول های 1 متری می باشد و برای نصب روی لبه پله باید کاملا جای مورد نظر را پاک و تمیز کرده و با اندازه گیری صحیح و نشانه گذاری ترمز ها را چسباند.این نوع ترمز ها به دو صورت قائمه و صاف تولید میگردد.وبرای چسباندن ترمز پله های آلمینیومی باید از چسب های پلی اورتان،آکواریوم و چسب دو طرفه استفاده کرد.

ترمز پله سیلیسی

این نوع ترمزپله به صورت نواری و در ابعاد مختلف در قسمت جلوی پله قرار میگیرد  و معمولا عرض آنها 5 سانتیمتر می باشد. این محصول بسیار مقاوم می باشد و در رنگهای مختلفی در بازار موجود می باشد.ارتفاع کم ، کارایی بسیار بالا ، نصب آسان و کیفیت این محصول باعث این است بیشترین فروش را داشته باشد.
ترمز پله سیلیسی
ترمز پله سیلیسی

نحوه نصب ترمز پله سیلیسی

ترمز پله های سیلیسی به صورت ورق های 1 متر در 5 سانت تولید و ارائه می شود و این نوع ترمز ها در هنگام تولید چسب های دو طرفه درجه یک روی آنها اعمال می گردد.برای نصب باید 2.5 الی 3 سانت از لبه پله و از هر طرف 5 سانت فاصله گذاشته و آن را در ابتدای کار با مدادی مشخص کرد که بتوان برای زیبایی و در یک راستا قرار گرفتن نصب شود.

ترمز پله لاستیکی – PVC

ترمز پله لاستیکی در نوع های مختلفی به صورت ۹۰ درجه ای با نوار شب تاب و تخت موجود می باشد .ترمز پله لاستیکی از جنس  PVC می باشد وبه علت وجود شیارهای موجود  بر روی محصول از سر خوردن جلوگیری می کند .ای ترمز پله ها هم نیز جلوگیری از شکستگی لبه پله ها می کند.
ترمز پله لاستیکی
ترمز پله
روش نصب ترمز پله لاستیکی
روش نصب ترمز پله لاستیکی ابتدا باید جایی که نصب می شود را کاملا تمیز کرد و هیچ خاکی در آن قسمت نباشد.برای چسباندن کار از 3 نوع چسب های آکواریوم،پلی اورتان و صنعتی می توان استفاده کرد و بهتر است تا خشک شدن کار چند ساعتی روی آن راه نرفت.این نوع ترمز پله ها تمام لاستیکی می باشند و انعطاف پذیر می باشند برای همین باید قبل از چسب زدن جای آن را با مدادی مشخص کرد که به صورت صاف روی مکان مورد نظر نصب گردد.این امر باعث می شود که نما و زیبایی خود را از دست ندهد.

ترمز پله سمباده ای

ترمز پله سمباده ای یا همان ترمز پله های کاغذی به صورت های مختلفی در بازار عرضه میگردد،ترمز پله های سمباده ای در رنگ ها و ابعاد مختلفی وجود دارد که بسته به انتخاب مشتری تهیه می گردد.
ترمز های سمباده ای پله بسیار پر کاربرد بوده و امروزه استفاده زیادی از آن می شود.ترمز های سمباده ای همانند چسب های پهن بوده و بصورت رول عرضه می گردد. 
ترمز پله سمباده ای

آموزش نصب ترمز پله سمباده ای

روش نصب ترمز پله سمباده ای همانند ترمز پله های سیلیسی مقداری از لبه پله فاصله گذاشته و آنها را نصب میکنند.

نحوه نصب ترمز سمباده ای پله به طوری باید در پله قرار گیرد که از لبه پله 5 سانتی متر فاصله داشته باشد و بهتر است طول ترمز پله سمباده ای 10 الی 20 سانت از طول پله کمتر باشد.

ترمز پله سمباده ای همانند ترمزهای سیلیسی پله از چسب های دو طرف استفاده می شود با این تفاوت که ترمز پله سمباده ای به صورت یکپارچه یک طرف چسب دو طرفه روکش دار و طرف دیگر مواد سمباده ای می باشد،ولی در ترمز های سیلیسی پله  چون ورق های فلزی در بین آن استفاده می شود بصورت جداگانه چسب دو طرفه بر روی آن نصب می گردد.

ترمز پله سمباده ای

طریقه نصب ترمز پله

نوع نصب ترمز پله ها بسته به جنس آنهاست،در بعضی از آن ها چسب دو طرفه و در بعضی موارد پیچ و رولپلاک  استفاده می شود.نوار ترمز پله سمباده ای به طوری تولید می شوند که همانند چسب پهن می باشند و به صورت یک طرف زبر و یک طرف چسب روکش دار می باشد.تر مز پله ها را بیشتر با چسب نصب می کنند د در بعض از مدل ها در زمان تولید چسب دو طرفه روی آن اعمال می کنند و در بعضی موارد همانند ترمز پله های آلمینیومی از چسب دو طرفه و چسب های پلی اورتان یا آکواریوم در زمان نصب استفاده می کنند

نوار ضد لغزش و دلیل نصب

همانطور که گفتیم حساس ترین نقطه پله، لبه آن است که بیشترین تردد و فشار پا در آنجاست. با گذر زمان و برخورد اشیاع با این قسمت، پله ها رفته رفته فرسوده و به اصطلاح دچار لب پریدگی میشوند. قبل از بروز چنین مشکلی باید در لبه پله ها از نبشی های آلومینیومی استفاده شود که در عین زیبایی و شیک بودن جانی دوباره به پله های از قبل فرسوده شده میبخشد.
برخی مدل های آلومینیومی LED دار هستند که بیشتر در سالن های آمفی تئاتر استفاده میشود. اما استفاده از آن در پله هایی که با نما و دکوراسینو یک ساختمان در ارتباط است میتواند بسیار مطلوب باشد.
ترمز پله

تفاوت ترمز پله سمباده ای و سیلیسی

  • ترمز پله سمباده ای به صورت رول بوده ولی ترمز های سیلیسی پله بصورت طول های 1 متری تولید می گردد.
  • ترمز پله سمباده ای هزینه ی کمتری نسبت به ترمزهای پله سیلیسی دارد.
  • ترمز پله سیلیسی جنس مقاوم تری نسبت به ترمز پله های سمباده ای دارد و به همین دلیل ترمز پله سیلیسی عمر بیشتری دارد.
ترمز پله سلیسی
ترمز پله سلیسی
ترمز پله سمباده ای
ترمز پله سمباده ای

قیمت ترمز پله

قیمت نوار ضد لغزش

قیمت ترمز پله ها بسته به انتخاب مشتری می باشد که جنسی را انتخاب می نماید ، امروزه انواع مختلفی در بازار موجود می باشد و قیمت آن نسبت به متریال بکار رفته محاسبه می شود.
قیمت ترمز پله ها با توجه به کاربرد و استفاده از آنها متفاوت می باشد. طبیعتا نوار های ضد لغزش ارزانتر عمر کمتری نسبت به نوار ضد لغزش های با مقاومت بالاتر دارند.
قیمت ترمز پله های با یک مدل متریال با بیشتر شدن اندازه ها و طول عرض بیشتر می شود.
قیمت ترمز پله های سمباده ای از دیگر انواع ترمز پله ارزانتر بوده و عمر کمتری نیز دارند.
ترمزپله های سیلیسی با قیمت مناسب و عمر بالا یکی از بهترین گزینه ها جهت جلوگیری از سرخوردن روی پله می باشد.
ترمز پله های لاستیکی هم با انعطاف و نرم بوده و در هنگام لغزش و یر خوردن بسیار مناسب بوده و از آسیب دیدن عابر جلوگیری می کند.
ترمز پله های آلومینیومی بسیار شکیل و بادوام هستند ولی به نسبت دیگر انواع نوار ضد لغزش قیمت بالا تری دارند.
برای آگاهی از قیمت های روز و دریافت لیست قیمت ترمز پله ها با کارشناسان ما در تماس باشد.
قیمت ترمز پله