تجهیزات پارکینگ آرن

گروه تولیدی تجهیزات ترافیکی آرن پارکینگ

یکی از مکان‌هایی که همه ما در طول هفته بارها مسیرمان به آنجا ختم می‌شود، پارکینگ‌ها است. تجهیزات ایمنی و رفاهی به کار برده شده در این فضاها شاید زیاد چشم‌گیر نباشد، اما زمانی معنا پیدا میکند که به‌‎دلیل استفاده نکردن از تجهیزات ایمنی به خودروها آسیب رسانده می‌شوذ و فرد باید برای درست کردن ماسین خود هزینه چشم‌گیری خرج کند و از این بابت دچار مشکل می‌شوند.

گروه تولیدی آرن پارکینگ با سالها سابقه درخشان در امر تولید تجهیزات پارکینگ و ترافیکی و اجرای انواع پروژه‌های ساختمانی در زمینه تجهیز، تعمیر و نگهداری پارکینگ با افتخار اعلام می‌دارد که از با کیفیت‌ترین متریال و با متد روز دنیا همگام شده تا در زمینه تخصص خود در تجهیز پارکینگ‌های تجاری، اداری، مسکونی و عمومی استفاده برده تا ایرانی ایمن و زیبا بسازیم. امروزه باتوجه به افزایش مشغله عمومی، اکثر مردم تمایل دارند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پارکینگ مورد نظرشان را بیابند و بدون هیچ مشکلی در آن رفت و آمد داشته باشند.

خوب است بدانید که باتوجه به پیشرفت علم و تکنولوژی، سیستم‌های مدیریتی و تجهیزات پازکینگ‌ها نیز متحول شده‌اند و با استفاده از فناوری‌های نوین تولید می‌شوند. به کمک این دسته از تجهیزات پیشرفته، شاهد ایجاد پارکینگ‌هایی با امنیت ترافیکی بالا و مکانیزه در سطح شهرها هستیم. در ادامه مطلب چند مورد از این سیستم‌ها و تجهیزات را معرفی خواهیم کرد.

تولیدکننده تجهیزات پارکینگ
تجهیزات ترافیکی آرن

استاپر پارکینگ یا متوقف‌کننده‌های خودرو

استاپر پارکینگ از آن دسته تجهیزات مفیدی هستند که از آن‌ها می‌توان هم به منظور راهنمایی خودروها استفاده کرد و هم به جهت ایجاد شرایط ایمن‌تر کاربرد دارند. طرز استفاده از استاپرها در پارکینگ‌های عمومی بدین ترتیب است که آن‌ها را در جلو یا کنار خودروها قرار می‌دهند تا از برخورد با دیوارها و سایر اتومبیل‌های پارک شده، جلوگیری کنند.

به وسیله استاپر می‌توان رانندگانی که مهارت کم‌تر دارند و یا رانندگان اتومبیل‌های بزرگ، که دید محدودی دارند را، راهنمایی کرد تا در محل مناسب پارک کنند. استاپرها با متریال‌های گوناگونی، مانند لاستیک و یا بتن تولید می‌شوند.

استاپر پارکینگ آرن
متوقف کننده خودرو پارکینگ آرن

محافظ های ستون یا کرنر گارد

یکی از تجهیزات ایمنی بسیار مهم که نیاز است در تمامی پارکینگ‌ها استفاده شود، محافظ ستون پارکینگ است. این محافظ ها، بر روی لبه‌های ستون پارکینگ‌ها نصب می‌شود و از آسیب وارد شدن به اتومبیل و شکسته شدن لبه‌های ستون‌ها جلوگیری می‌کند. از آنجایی که این ابزار با استفاده از جنس تمام لاستیک ساخته می‌شود، مقاومت مناسب داشته و دربرابر نوسانات دما نیز مقاوم می‌باشد. در نتیجه، شکل و کارکرد خود را در شرایط مختلف حفظ می‌کند.

معمولا بر روی این لاستیک‌ها به صورت شب‌رنگ علامت‌هایی برای هشدار نصب شده تا رانندگان در شب و در صورت قطعی برق و یا هر مشکل دیگر بتوانند ستون‌های بر سر راه خود را ببینند. لازم است بدانید که از این لاستیک‌های ایمنی بر روی دور تا دور دیوارهای پارکینگ نیز نصب می‌شود و از وارد شدن ضربات به دیوارها جلوگیری می‌کند.

محافظ ستون پارکینگ آرن
کرنر گارد پارکینگ آرن

صفحه ضد لغزش رمپ پارکینگ

یکی دیگر از تجهیزات ایمنی پارکینگ‌ها، ترمز رمپ پارکینگ است که از جنس گالوانیزه ضد زنگ ساخته می‌شوند. حالت طراحی بر روی صفحات باعث می‌شوند، یکی از راه‌حل‌های مقرون به صرفه برای کاهش خطرات و آسیب‌های احتمالی در رمپ‌های پارکینگ‌ها و غیره محسوب می‌شوند. این صفحات به منزله جایگزینی مناسب و مادام‌العمر برای نوارهای ترمز هستند.  در توضیح لغزندگی رمپ می‌توان به متناسب نبودن درجه شیب رمپ با طول آن و استفاده از کفپوش های نامناسب و یا کفپوش‌هایی که بعد از مدتی استفاده سطحشان ساییده می‌شود و دیگر اصطکاک لازم با لاستیک خودرو را ندارد، اشاره کرد.

ترمز رمپ پارکینگ آرن