تجهیزات پارکینگ آرن
استاپر پارکینگ

متوقف کننده های خودرو (استاپر پارکینگ)

استاپر پارکینگ یا متوقف کننده پارکینگ خودرو وسیله‌ایست معمولا لاستیکی که در سایز ابعاد و طول‌های مختلف و به منظور نگهدارنده خودرو به حد متناسب تولید و نصب می‌گردد.

قیمت استاپر پارکینگ در استاپرهای لاستیکی به سایز و وزن بستگی دارد.

کار استاپرهای پارکینگ اصولا برای ایجاد فاصله بین دو خودرو (جداکننده بین خودروها) یا ایجاد فاصله بین خودرو و دیوار می‌شود.

کار استاپر پارکینگ به طور کل مرزی برای نگه داشتن خودروها در مکان مناسب که راننده هنگام پارک اطمینان حاصل می‌کند و باعث می‌شود خودرو ها بصورت منظم در کنار یکدیگر و در یک راستا در پارکینگ پارک شوند.

انواع نگهدارنده متوقف کننده های پارکینگ خودرو

کار استاپر

استاپر لاستیکی پارکینگ

استاپرهای پارکینگ لاستیکی تماما از جنس لاستیک می‌باشند و به صورت قالبی در شکل و اندازه‌های مختلفی تولید و راهی بازار می‌شوند.

استاپر فلزی پارکینگ

استاپر فلزی پارکینگ

استاپرهای فلزی پارکینگ به صورت دستی و به شکل‌های متفاوت تولید می‌شوند و امروزه بدلیل هزینه زیاد این نوع استاپرها استفاده نمی‌شود.

استاپر پلاستیکی پارکینگ

استاپر پلاستیکی پارکینگ

استاپرهای پلاستیکی پارکینگ به صورت تزریق پلاستیک به شکل های متفاوت تولید می‌شوند ولی به‌دلیل خشک بودن این نوع جنس‌ها و مقاومت کم آنها از این موارد کم استفاده می‌شود.

استاپر پارکینگی خودرو

گروه تولیدی و اجرایی آرن پارکینگ

استاپرهای پارکینگی خودرو با سایزها و ابعاد مختلفی قابل تولید می‌شود که بسته به کاربرد مشتری در فضای لازمه استفاده می‌شوند.

در استانداردهای جهانی بین‌المللی استاپرهای پارکینگ خودرو به دو صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند:

که در حالت اول برای هر جای پارک خودرو 2 عدد متوقف کننده خودرو نصب می‌شود. که ابعاد این روش نصب بین ۴۵ سانتی متر تا ۵۶ سانتی متر می‌باشد. این امر باعث می‌شود که هر لاستیک خودرو در هنگام پارک با متوقف‌کننده برخورد کند.

در حالت دوم از یک استاپر بلندتر که با طول بیشتر از ۱۶۵ سانتی متر و برای هر خودرو یک عدد نصب می‌شود. ولی بخاطر هزینه تولید زیاد از حالت اول بیشتر استفاده می‌شود.

که روش اول مقرون به صرفه‎‌‌تر و اقتصادی‌تر می‌باشد.

نصب استاپر پارکینگ

طریقه نصب

نصب استاپر پارکینگ خودرو، حتما نیاز به دریل قوی (دریل هیلتی) جهت سوراخ کاری و ابزار آلات مناسب برای بستن پیچ و یا بولت دارد.

پس از اندازه‌‎گیری با رعایت استاندارد و جانمایی متوقف کننده پارکینگ خودرو و سوراخ کاری کف نصب رولپلاک در سوراخ ایجاد شده و با بستن پیچ‌های ۱۰ سانتی و یا قرار دادن رول بولت یا انکر بولت داخل سوراخ به نصب استاپر می‌پردازیم.

باید توجه داشته باشیم در نصب برای رعایت دقیق فاصله نگهدارنده‌های پارکینگ خودرو از مانع باید به وسیله متر، ریسمان یا تراز لیزری از هم ترازی استاپرها با هم مطمئن شویم.

برای رعایت فاصله با دیوار یا مانع بسته به جلو یا عقب پارک کردن خودرو از فاصله ۹۰ الی ۱۱۰ سانتیمتر از آکس استاپر تا دیوار باید در نظر گرفته شود که این اندازه‌ها با استانداردهای جهان محاسبه شده است.

روش نصب و استاندارد

روش نصب استاپر، استانداردهای جهانی خاصی برای نصب دارد که با این اندازه ها و نصب صحیح کار استاپرها هیچگاه خودرو با موانع و خودروهای دیگر برخورد نخواهد داشت ضمن اینکه عبور و مرور و استفاده بهینه از فضای پارکینگ نیز ممکن خواهد بود.
استانداردهای اولیه بر حسب استانداردهای روز اروپا می‌باشد که با توجه به اندازه پارکینگ تعیین می‌شوند.

نصب استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ و جدا کننده پارکینگ

دیوایدر پارکینگ

قیمت استاپر پارکینگ

قیمت استاپرهای پارکینگ گروه تولیدی آرن بسیار مناسب و مقرون به صرفه بوده و جنس استاپرها از لاستیک بازیافتی نرم بوده که هیچگونه آسیبی به لاستیک خودرو شما وارد نمی‌کند.
قیمت متوقف کننده خودرو بستگی به نوع استاپرها دارد.
جهت استعلام قیمت با کارشناسان گروه تولیدی آرن پارکینگ تماس بگیرید.

قیمت استاپر پارکینگ
تولیدکننده استاپر

تولیدی استاپر پارکینگ

تولیدکننده استاپر پارکینگ

تولیدی آرن تولیدکننده انواع تجهیزات پارکینگی و ترافیکی با سابقه طولانی در صنعت تجهیزات پارکینگ افتخار تولید انواع کار استاپ و گارد کرنرهای لاستیکی و پلاستیکی را دارد.

کار استوپ لاستیکی و محافظ های ستون از تولیدان این شرکت می‌باشد.

انواع استاپر لاستیکی پارکینگ

استاپرپارکینگ از نظر جنس به گونه‌های مختلفی تقسیم می‌شود که در بالا به آن اشاره شد اما در این بخش به توضیح بیشتر درباره کار استاپر لاستیکی می‌پردازیم:
استاپرهای پارکینگ از نظر سایز و اندازه به انواع محتلفی تقسیم می‌شوند، استاپر نیم متری یا استاپر 50 سانتی، استاپر 45 سانتی، استاپر 56 سانتی و استاپرهای دو متری.

استاپر پارکینگ

استاپرهای نیم متری برای هر جای پارک خودرو دو عدد استفاده میشود به این دلیل اقتصادی تر از استاپر پارکینگ 2 متری میباشد زیرا فضای خالی بوجود آمده بین دو چرخ اتوموبیل را پوشش نمیدهد.

استاپر 50 سانتی خودرو در پارکینگها با دو عدد پیچ و رولپلاک نصب میشوند. کار استاپرهای لاستیکی خودرو با توجه به وزن و ابعاد قیمتهای متفاوتی دارند.

کار استاپرهای دو متری که با نام جداکننده نیز شناخته می‌شوند به عنوان دیوایدر بین دو خودرو و محل پارک ماشین ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خرید استاپر پارکینگ

استاپر پارکینگ و مزایای آن

استاپر پارکینگ ماشین یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در محیطهای پارکینگی است و استفاده از آن نیز مزایای زیادی را به همراه دارد.

به عنوان مثال، با استفاده از استاپر پارکینگ، میتوان با دقت و به‌درستی بدون کمک دیگران، خودروی خود را در یک موقعیت مشخص شده، قرار داد. پیدا کردن موقعیت ایده‌آل برای پارک کردن خودرو بدون آسیب رساندن به خودرو، دیوارهای داخلی و تجهیزات پارکینگ، از دیگر مزایای استفاده از استاپر پارکینگ است. ضمن این که چنین وسیله‌ای، پارک کردن آسان‌تر برای رانندگان تازه کار، سالمندان و نوجوانان و دیگر رانندگان را به ارمغان می‌آورد.

این موضوع را هم فراموش نکنید که تقسیم مساوی فضای پارکینگ بین ماشین ها و حداکثر استفاده و از فضای داخل پارکینگ، یکی دیگر از مزایای بهره‌مندی از استاپر پارکینگ محسوب میشود. اگرچه شما مخاطب محترم این مطلب همواره حریم پارکینگ خودروی همسایگانتان را رعایت می‌کنید اما شک نداشته باشید که استاپر پارکینگ به شما در این راه کمک میکند. ضمن این که ایجاد نظم برای فضای پارکینگ و خصوصی کردن محل پارک خودرو را به همراه می آورد.

 

کار استاپر لاستیکی پارکینگ

جدا کننده پارکینگ یا دیوایدر

جدا کننده پارکینگ که با نام لاتین دیوایدر نیز شناخته می شود محصولی دیگر از شرکت آرن پارکینگ بوده که با دو نوع لاستیکی و پلی اتیلن قابل تولید است.

از جدا کننده های پارکینگ علاوه بر معین کردن مسیر و ساختن جاده برای راهنمایی راننده ها ( برای مثال به جای خط کشی و برای منظم ساختن ایستگاه های تاکسی ) در محل پارکینگ خودرو ها در بین دو ماشین نیز استفاده می شود به این صورت که در پارکینگ ها و بین دو خودرو که به صورت موازی با یکدیگر پارک می نمایند و روی کف با پیچ و رولپلاک نصب شده تا از ورود خودرو به حریم پارکینگ ماشین دیگر جلوگیری نماید.

دیوایدر ها کاربرد های مختلفی دارند که به مواردی از آنها اشاره نمودیم.

ابعاد جدا کننده پارکینگ از نظر طولی به صورت 1 متری ، 165 سانتی ، 185 سانتیمتری و دو متری می باشد.

جدا کننده لاستیکی از مقاومت بسیار بالا و همچنین انعطاف بیشتری در برابر سایر دیوایدر ها بر خوردار است.

 

جدا کننده پارکینگ

دیوایدر پارکینگ

در برخی موارد از کار استاپر خودرو نیز می توان به جای استفاده از دیوایدر های با طول بالا استفاده نمود به این صورت که به جای استفاده از یک دیوایدر 2 متری از 2 یا سه کار استاپر پارکینگ استفاده نمود که این روش مزایایی دارد که میتوان به

ساختن مسیر های منحنی برای راهنمایی رانندگان

هزینه های کمتر به نسبت دیوایدر ها دو متری

نصب آسان و سرعت بیشتر در نصب

امکان عبور وسالی همچون دوچرخه ، موتور ، چرخ دستی و کالسکه و ... از میان مسیر

و همچنین پاگیر نبودن برای راکبان خودرو در هنگام سوار و پیاده شدن در حالت نصب بین دو خودرو

اشاره نمود.