تجهیزات پارکینگ آرن

تجهیزات ترافیکی آرن پارکینگ

تجهیزات ترافیکی شهری اساس کنترل در رانندگی است. از مهمترین این تجهیزات می توان به انواع تابلوهای رانندگی و چراغ راهنما  اشاره کرد. با توجه به علائم رانندگی می توان از اتفاقاتی که در طول مسیر ممکن است بیفتد جلوگیری کرد.

تجهیزات ترافیکی با پیشرفت تکنولوژی به نوبه ی خود پیشرفت کرده و با دسته بندی تجهیزات هوشمند کنترل ترافیک شهری معرفی می شوند.امروزه زندگی در کلان شهر های بزرگ بسیار سخت و دشوار است زیرا بسیار شلوغ بوده و هر روز به تعداد این افراد افزوده می شود.شهرهای بزرگ به دلیل افزایش ترافیک شهری نیاز به یک سری تجهیزات کامل دارد تا سازمان ترافیک بتواند کنترل قابل توجهی بر روی نظم شهری داشته باشد.

تجهیزات ترافیکی شهری را می توان برای حفظ نظم و امنیت شهری استفاده نمود و از تخلفات راهنمایی و رانندگی جلوگیری کرد. یکی از شرکت های تولید کننده تجهیزات ترافیکی ایمن پیشتاز می باشد که محصولات این شرکت در راستای کنترل ترافیک شهری مورد استفاده قرار می گیرد.

تجهیزات ترافیکی

استوانه ها یا باتومی های ترافیکی

استوانه ترافیکی یا همان استوانه ای که در بازار با نام باتومی و استوانه  نیز معروف است در ارتفاع های متفاوتی تولید می شوند و دارای شبرنگی برای دید بهتر،عموما رنگ های سفید و زرد دارند.

باتومی های ترافیکی یا استوانه ای ها معمولا از جنس PVC بوده و از انعطاف پذیری زیادی برخوردار می باشند. این استوانه ها به وسیله ی ۳ پیچ بر روی زمین نصب می شوند و قابلیت باز شدن و جابجایی دارند.استوانه ای ها معمولا در قسمت پایین دارای پلاستیک فنری می باشند تا در صورت برخورد وسیله نقلیه با مانع ترافیکی به خودرو ضربه وارد نکنند و باعث آسیب دیدن ماشین ها نشوند.

Traffic cylinder

مخروطی ها یا کله قندی های ترافیکی​

کله قندی ها در شرایط مختلف استفاده های مختلف دارند که می توان مهمترین استفاده از آنها را به عنوان راهنماهای ترافیکی، نشان دهنده خطر در مسیر پیش رو و...استفاده کرد.
کله قندی ها باید طبق استاندارد های جهانی تولید و به بازار عرضه شوند، به همین دلیل تولید کنندگان باید از مواد پلیمری که دارای خواص آنتی استاتیک، آنتی اکسیدانت و آنتی UV استفاده کنند. این مواد باعث می شوند که کله قندی مورد نظر شما دارای خاصیت انعطاف پذیری و دوام بالاتر در شرایط آب و هوایی مختلف باشد؛ انعطاف پذیر بودن به خصوص برای کله قندی های ترافیکی یکی از ویژگی های کلیدی می باشد و باعث می شود که در صورت برخورد وسیله نقلیه به کله قندی  هیچ کدام آسیب نبینند. کله قندی ترافیکی به عنوان یک هشدار دهنده در جاده ها به کار برده می شود، به همین دلیل باید بتواند به سرعت توجه رانندگان را به خود جلب کند. استفاده از شبرنگ روی کله قندی ترافیکی باعث می شود که در شب و روز آنها به وضوح دیده شوند. موردی که در مورد شبرنگ ها باید به یاد داشته باشید این است که از فاصله دور باید قابل رویت باشند و همچنین قدرت بازتاب نور بالایی داشته باشند.

کله قندی

سرعتگیرهای ترافیکی

سرعت گیر از جمله مهم ترین تجهیزات ترافیکی محسوب می شود. دلیل اهمیت سرعت گیر آن است که سرعت بیش از حد محاز از عوامل مهم در ایجاد خطر برای افراد می باشد. متخصصان راهنمایی و رانندگی برای کم کردن تلفات و خسارات و جلوگیری این دسته از خطرات اقدام به ساخت و طراحی نمونه های مختلف سرعت گیر کرده اند. وجود سرعتگیر ها در خیابان های اصلی و در نزدیکی چهار راه ها امری ضروری می باشد. علت هم این است که با وجود این سرعت گیر ها راننده ها سرعت خود را به حداقل می رسانند و به این ترتیب امکان برخورد و حادثه در این مناطق کاهش پیدا می کند.

سرعت گیر از مهم ترین تجهیزات ترافیکی در سطح شهر و یا بیرون از شهر می باشد. مطابق با آماری  که از سمت پلیس ترافیک ارسال شده است، نداشتن سرعتی مطمئن و بی احتیاطی در رانندگی به عنوان اصلی ترین عوامل حادثه انگیز باشد.

دست انداز نام دیگری است که برای سرعت گیر در نظر گرفته شده است. دست انداز برای وسایلی مورد استفاده قرار می گیرد که دارای انحنای عمودی هستند تا با استفاده از آن ها بتوان سرعت وسایل نقلیه ماشینی را کم کرد.

دست انداز ها در سر تا سر دنیا و به منظور ایجاد سرعتی کمتر از 40 کیلومتر ایجاد شده اند.هرچند از دست انداز ها برای کاهش سرعت وسایل نقلیه استفاده می شود، اما در صورتی که به صورت غیر استاندارد تولید شوند و دارای زاویه و یا ارتفاع نامناسب باشند می توانند برای رانندگان ایجاد مشکل کنند. دست انداز ها در صورتی که به خوبی دیده نشوند می توانند برای وسایل نقلیه خطرناک باشد.

سرعتگیر لاستیکی

ترمز پله یا نوار ترمز گیر پله ها

ترمز پله:هر ساله تعداد زیادی از افراد در اثر بی احتیاطی از پله سقوط می کنند. بنابراین باید به دنبال راهکاری بود تا این خطر را کاهش داد. باید همواره پله ها را کنترل کنید تا رفت و آمد برای افراد آسان تر شود. یکی از راهکارهایی که می توان در نظر گرفت این است که از ترمز پله استفاده کنید.

نوار ترمز گیر پله نوعی از کف‌پوش‌های ضد لغزندگی بر روی پله‌ها و رمپ‌ها محسوب می‌شود. ترمز پله نوعی نوار چسبناک است که بروی لبه پله و سطح شیبدار می چسبانند تا از لیز و سر خوردن افراد جلوگیری شود. روی سطح این نوار فضای متخلخل و زبری بوده که با سطح زیر کفش درگیر شده  و از لیز و سر خوردن جلوگیری می کند. ترمز پله نیازی به تراش دادن سطح پله ندارد و خیلی آسان نصب می گردد و از ساییدگی سطح پله هم جلوگیری می‌کند.

ترمز پله روی اکثر پله ها قابل نصب است و در گرما و سرما مقاوم می باشد.

ترمز پله آلومینیومی

تابلو و علائم ترافیکی

علائم و تابلو های ترافیکی یکی از مهم‌ترین عوامل جهت تأمین و نظم امنیت معابر شهری و جاده‌های بین شهری به‌شمار می‌آیند.استفاده از این تابلوها در سطح شهر و... به امری ضروری تبدیل شده‌است، به طوری که نبود آن می‌تواند اختلال و مشکلات فراوانی را برای مردمی که در حال تردد هستند به وجود آورد. همان‌طور که می‌دانید، شهرهای امروزی هرروزه در حال گسترش و بزرگ‌تر شدن هستند، با پیچیده‌تر شدن معابر نیز نیاز به استفاده از تابلوهای راهنمایی و رانندگی کاملا احساس می‌شود، اما لازم است بدانید که تابلوهای علائم ترافیکی در چند دستۀ اصلی قرار می‌گیرند که هرکدام برای ایجاد نظم و امنیت در یک بخش خاص کاربرد دارند. در بخش‌های بعدی به معرفی انواع تابلو ترافیکی خواهیم پرداخت. اما در ادامه بهتر است ببینیم ضرورت استفاده از این تابلوهای ترافیکی چه ضرورتی دارد.

تابلو و علائم ترافیکی